ייעוץ משכנתאות וביטוחי משכנתא - איך ניתן להשיג את הריביות הטובות ביותר במשכנתא?
משכנתא היא הלוואה כמו כל הלוואה אחרת, ההבדל העיקרי בינה לבין הלוואה רגילה שאחנו לוקחים מהבנק נובעת משני פרמטרים עיקריים :

א. תקופת הזמן שניתן לפרוס את ההלוואה, בהלוואה רגילה, הבנקים ברוב המקרים יסכימו לפריסה שנעה בין 5 ל – 10 שנים, לעומת הלוואת משכנתא, שבה הבנקים יסכימו לפריסה שבין 5 ל – 30 שנים.

ב. גובה הריביות – במשכנתא הריביות ברוב המקרים יהיו טובות בהרבה מהריביות בהלוואה רגילה ממספר סיבות שביניהן ניתן למנות : סבסוד של בנק ישראל, יש בטוחה איכותית (נכס) כנגד ההלוואה.

השאלה היא איך אני ממקסם את הלוואת המשכנתא שלי. למרות שתקופת הזמן היא משמעותי ושווה הרבה מאוד כסף בפוסט זה אני לא אכנס לכך וגם לא להרכב המסלולים השונים של המשכנתא ומי שמעוניין מוזמן להיכנס לאתר של משכנתא און ליין למדריך משכנתא ולקרוא שם חומר רב על האפשרויות השונות וכל זאת ללא תשלום. 

בפוסט זה, אני אדבר על גובה הריביות שניתן להשיג וממה הן מושפעות. 

אתחיל בכך, שהבנקים הם עסק לכל דבר והם מגייסים כסף מבנק ישראל ומפקדונות ומוצרים פיננסים שונים של לקוחות ומוכרים אותם לאחר מכן ללקוחותא אחרים, את ההפרש בין הגיוס למכירה הם מרוויחים בהפחתת עלויות תפעוליות שונות. הסוד הגדול תמיד היכן הם מגייסים טוב יותר? האם במסלולים הצמודים ? האם במסלולים הלא צמודים? האם במסלולים המשתנים ? או לחילופין במסלולים הקבועים? אחד הדברים הכי חשובים שאתם כלקוחות צריכים לעשות, זה להשיג מהבנקים מידע על הגיוסיםם השונים במסלולי המשכנתא השונים ובכך לבדוק איפה הבנק מגייס ריביות טובות יותר וכך יהיה לכם קל יותר לדעת איך לבנות את העסקה שלכם עם ריביות טובות יותר.

הפרמטר השני שחשוב לבדוק, מי הבנק שמגייס את הריביות הטובות ביותר לתקופות שבהן בחרנו לקחת את ההלוואה שלנו במסלולים השונים בתמהיל המשכנתא שעליו החלטנו.
אז איך בכל זאת עושים זאת? התשובה היא פשוטה למדי והדרך היא לעשות בדיקה אילו מסלולים קיימים בהלוואת המשכנתא, לבנות תמהיל משכנתא עם החזר חודשי שבו אנו מסוגלים לעמוד ולאחר מכן להתחיל לעבוד מול הבנקים על אותו התמהיל ולקבל עליו ריביות ולהתחיל במשא ומתן עם מספר בנקים על אותו התמהיל בדיוק ובכך נוכל לדעת איפה אנחנו מקבלים את הריביות הטובות ביותר.

חשוב להדגיש, כי אין לאף חברת ייעוץ ייתרון עליכם בהשגת הריביות הטובות ביותר, הייתרון היחיד שיכול להיות להן הוא רק בידע העדכני שלהם על גובה הריביות העדכניות, אך במידה ואתם תדעו למה אפשר להגיע תוכלו לבצע את השופינג בעצמכם או לחילופין לשלם על ליווי וייעוץ בלבד חצי מהסכום הממוצע שחברת ייעוץ לוקחת על סקר בנקים ובכך לחסוך עוד כסף בתהליך רכישת הנכס ולקיחת המשכנתא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות - 03-5298779
 
כל הזכויות שמורות... | מספר רישיון משכנתא אמריקאי -1234545884
טלפון:  03-7313082  |   דוא"ל:  office@mashcantaonline.com  |  כתובת:  רחוב קרליבך 10, תל אביב 6473001