ייעוץ משכנתאות וביטוחי משכנתא - אני והמשכנתא
כשאדם לוקח משכנתא, הוא לוקח התחייבות גדולה מאוד ולכן יש להתכונן לכך לא רק בעניין שלבנות את ההחזר החודשי באופן כזה שיתאים להכנסות אלה גם להבין שמרגע זה, ההתנהלות הכללית של הבית צריכה להשתנות.

לפני שמשפחה לוקחת משכנתא היא משלמת במרבית המקרים שכר דירה, במצב זה היא יכוהל בתוך תקופה מאוד קצרה לסיים את החוזה הזה ולעבור לשכר דירה קטן יותר.

לעומת זאת, שאדם, או משפחה לוקחת על עצמה התחייבות למשכנתא, למרות שאנחנו מחזירים כל חודש סכום כסף נכבד, גובה קרן ההלוואה המקורית וזה ניכר ככל שהתקופה ארוכה יותר.

בעיה נוספת שייש למשפחה ביום לקיחת המשכנתא, אנחנו מקבלים התחייבות שהיא לא נזילה, כלומר אם אין לנו את ההון העצמי  היא שלממש את הנכס זה לא דבר קל, במחיר שאנחנו רוצים והבעיה שבמידה ונרצה לממשו במחיר נמוך יותר אז אנחנו נהיה במצב שכנראה נפסיד כסף וזה מאוד כואב.

לכן, לפני לקיחת המשכנתא, חשוב לתכנן את האסטרטגיה של העסקה, חשוב להתארגן מבחינת ההוצאות החודשיות של המשפחה מחדש ולהבין שמרגע זה יש התחייבות גדולה שצריך לנהל אותה ולדאוג שלא נאחר בתשלומים שלה.

מלבד זאת, חשוב להתכונן להחזר חודשי שכנראה יעלה עם השנים (מלבד מצב בו לוקחים הכל במשכנתא שהיא פיקס) ולכן יש עלינו לבנות תוכנית הכנה לפני לקיחת ההלוואה ואף לדעתי, רצוי להתייעץ עם גורם פיננסי שעוסק בתחום ההלוואות שנים רבות שיוכל לכל הפחות להכווין אותנו מה עלינו לעשות.
 
כל הזכויות שמורות... | מספר רישיון משכנתא אמריקאי -1234545884
טלפון:  03-7313082  |   דוא"ל:  office@mashcantaonline.com  |  כתובת:  רחוב קרליבך 10, תל אביב 6473001