ייעוץ משכנתאות וביטוחי משכנתא - גם אתם יכולים לחסוך הרבה כסף ברכישת הדירה הבאה שלכם
לפני רכישת דירה חשוב לעשות בירורים ושיקולים הקשורים בעולמות שונים כגון : מיסים, משכנתא, שמאות וכדומה ולכן בפוסט זה אני אביא לכם מספר טיפים שעוזרים לי וללקוחותי בבחירות שלהם.

הטיפ הראשון הוא בבחירת הדירה – שאתם מחפשים דירה למגורים ואני בטוח שאתם תשוו ותבדקו את כל האפשרויות בשוק, אני ממליץ לכם להתחייס גם למדרגות המס השונות, לדוגמא, אדם שירכוש דירה בסכום של עד 1.35 מיליון ש"ח יהיה פטור ממס רכישה, לעומת מקרה דומה שאדם ירכוש דירה בסכום של 1.5 מיליון ש"ח כנראה יצטרך לשלם מס רכישה בסך של 3.5% מסך הרכישה.

הטיפ השני הוא בבחירת המשכנתא – הרבה מאוד לקוחות טועים לחשוב כי לאחר שהם ייקחו משכנתא ההחזר החודשי יטפס ויגיע לגבהים שהם לא יוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים שלה. כל זאת הייה נכון, אם היינו חיים בעולם שלא ניתן לשנות כלל את הרכב המשכנתא ולכן, חשוב לתכנן אותה מראש שבמידה וההחזר החודשי יעלה נוכל להקטין אותו על ידי פריסה מחדש של יתרת קרן המשכנתא ובכך להוריד את ההחזר החודשי, במילים אחרות, המשכנתא שאתם לוקחים היום היא לא גזירת גורל שהיא אפשר לשנות.

הטיפ השלישי הוא בשמאות מוקדמת לרכישת הבית – בשבע השנים האחרנות כיועץ משכנתאות, ראיתי מקרים בהם אנשים רצו לרכוש דירות וכשהשמאי מקרקעין הגיע התברר שהבית שרצו לרכוש נבנה על חלקות שהן לא של הבעלים, שייש חריגות בנייה וחדרי מגורים שלא מיועדים למגורים אלה למחסן וכדומה. זה נכון שייש עלות גבוהה יותר לשמאי שלא הופנה מהבנק, אך העלות של ביטול חוזה במידה והתברר לאחר מכן כי יש בעיות סביר להניח תהיה גבוהה יותר וזאת עוד לפני עוגמת הנפש שתגרם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות - 03-5298779

הטיפים שניתנו בפוסט זה הן טיפים שמבוססים על ניסיוני האישי בלבד ואינם באים להחליף איש מקצוע כזה או אחר, חשוב להדגיש שמי שפועל על פיהם ייקח את האחריות המלאה להשלכות על עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לעורך או כותב פוסט זה ואני ממליץ לקחת ייעוץ בכל אחד מהתחומים עם איש מקצוע מומחה לפני שרוכשים נכס חדש או יד שנייה.
 
כל הזכויות שמורות... | מספר רישיון משכנתא אמריקאי -1234545884
טלפון:  03-7313082  |   דוא"ל:  office@mashcantaonline.com  |  כתובת:  רחוב קרליבך 10, תל אביב 6473001