ייעוץ משכנתאות וביטוחי משכנתא - האם כדאי להשתמש בקרן השתלמות לפירעון המשכנתא
שאלה זו נשאלת לא מעט פעמים ויש גם יועצים רבים שבונים את התמהילים לפי הזמן בו הקרן השתלמות צריכה להיפרע, אך מי אמר שאכן יהיה כדאי לפרוע את המשכנתא על ידי הקרן השתלמות?. אישית אני מאמין שהחיים של משפחה או אפילו אדם בודד הם מאוד דינמים ולכן יש להשאיר את הקרן השתלמות כאופציה של פירעון המשכנתא אך לא לראות בזה כחלק מהתכנון האסטרטגי כי מהרגע שנלקחת המשכנתא ועד לנקודה שקרן ההשתלמות משתחררת עובר זמן רב ברוב המקרים והרבה מאוד שינויים יכולים לקרות כגון : כניסת כספים אחרים, ילד נוסף שצריך את הכסף לריהוט או משהו אחר, תשלום חוב יקר יותר וכדומה.

סיבה שנייה, שלא תמיד נכון להשתמש בקרן ההשתלמות לפירעון המשכנתא היא השקעה, במקרים רבים יהיה לנו כדאי להשקיע את הכסף במסלול השקעה אלטרנטיבי, כגון : דירה להשקעה בארץ או בחו'ל, קרן השקעות מסויימת או באגרות חוב וכדומה, אך השקעות זה דבר אינדיבידואלי ולכן יש לבחון כל מקרה לגופו.

סיכום :  ההחלטה אם להשתמש בקרן ההשתלמות לפירעון משכנתא או לא היא דבר שצריך לבחון באופן מאוד קפדני ולא למהר לעשות זאת בגלל הרצון להקטין את סכום המשכנתא.
חשוב לזכור שגם אם בסופו של יום החלטנו להשתמש בקרן ההשתלמות לפירעון המשכנתא רצוי להתייעץ עם אדם מקצועי איזה מסלול לפרוע והאם רצוי להקטין, או להשאיר את ההחזר החודשי החדש וכך לחסוך סכומי כסף גדולים.
 
למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

הכותב רושם את דעתו בלבד ואין זה בה להחליף ייעוץ כלכלי או ייעוץ משכנתא, מי שמחליט על דעת עצמו לקחת את הכתוב כעצה עושה זאת על דעת עצמו ולא יבוא בטענות או מענות לכותב או לעורך ט.ל.ח.
 
כל הזכויות שמורות... | מספר רישיון משכנתא אמריקאי -1234545884
טלפון:  03-7313082  |   דוא"ל:  office@mashcantaonline.com  |  כתובת:  רחוב קרליבך 10, תל אביב 6473001