ייעוץ משכנתאות וביטוחי משכנתא - מספר נקודות שצריך לשים לב לפני רכישת הנכס
רכישת נכס במדינת ישראל זו עסקה מאוד יקרה למשפחה הממוצעת, אולי היקרה ביותר שאדם יעשה בחייו. כל אדם וכל משפחה רוכשים את הנכס משיקולים שונים ואף מכניסים הרבה שיקוליים רגשיים לתוך העסקה מה שגורם במקרים רבים לעוגמת נפש בלתי רגילה ואף לנזגק כלכלי בדיעבד.
 
בפוסט זה, אתן מספר נקודות מניסיון חיי ומניסיונם של לקוחותי ואנשי מקצוע שונים שאני מכיר שיוכלו לעזור לכם להימנע מאותם מוקשים שעומדים לפניכם ברכישת הדירה. אם זאת חשוב לי לציין, שיישנם עוד נקודות רבות שעליהן צריך לתת את הדעת ולכן אני ממליץ להתייעץ לפני קבלת ההחלטה עם אנשי מקצוע מתאימים ולא להסתמך רק על הנקודות שנתתי.
 
הנקודות השונות הן :

1. ראה את עסקת הנדל"ן כעסקה להשקעה גם אם אתה מתכוון להתגורר עם בני משפחתך בנכס.

2. תזכור שייש עוד נכסים שאתה תאהב ולכן חשוב לא להיקשר רגשית לנכס ספציפי שאתה עומד לרכוש, אחרת אתה נותן הרבה כח לצד השני שעומד מולך בעסקה.

3.תבדוק האם לא משתלם לך לוותר על רכישה בתמורה להשקעת הכסף באפיקי השקעה אחרים שיניבו לך ולמשפחתך כסף גדול יותר.

4.קח בחשבון את חישוב כל העלויות של העסקה כולל מתווך, שמאי, עלות מימון העסקה לאורך חיי המשכנתא, עלויות שיפוצים במידה ותצטרך ואף עלויות בלתי צפויות.

5.השווה את המחיר ללפחות שלושה נכסים דומים באזור עדיף באותו רחוב ואם לא אז באותה השכונה וכדומה.

6.בדוק את הנגישות למרכזים מסחריים, בתי ספר, גנים, כבישים ראשיים וכדומה זה מעלה את סיכוייך לעשות עסקת נדל"ן שביום מן הימים יהיה לה רווח הון. 

ששת הנקודות שציינתי, הינן נקודות שאני בודק אותן בכל עסקה שאני או אחד מאנשי המקצוע שאני מכיר עושים כאשר בוחנים את טיבה של העסקה בצד כדאיות העסקה.
 
אישית אני ממליץ לכל אדם לבחון את האלטרנטיבות הפיננסיות שלו לפני סגירת העסקה ולזכור שלא כל מה שנוצץ הוא זהב ולכן חשוב לבחון את העסקה עם עינים פקוחות ועם כמה שפחות רגשות מעורבים.
 
למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 
 
התוכן המופיע במאמר זה ולרבות כל מידע, הערכה, המלצה ופרשנות הם עפ"י שיקול דעתו הבלעדי של הכותב ואין הכותב אחראי לטעויות מכל סוג שהוא או לנזקים שיגרמו למסתמך על מידע מאמר זה בלבד. הכותב עשה כל מאמץ לשמור על דיוק הנתונים והמידע במאמר זה, אך אין הכותב אחראי בכל צורה שהיא לשימושי הקורא במידע והקורא לא יבוא אל הכותב או העורך בטענה או תביעה כלשהי.
 
כל הזכויות שמורות... | מספר רישיון משכנתא אמריקאי -1234545884
טלפון:  03-7313082  |   דוא"ל:  office@mashcantaonline.com  |  כתובת:  רחוב קרליבך 10, תל אביב 6473001