ייעוץ משכנתאות וביטוחי משכנתא - משכנתא לנכסים בחו'ל - כדאי לקחת משכנתא בארץ או בחו'ל?
בישראל יש מעט מאוד אנשים שעוסקים בהלוואות בחוץ לארץ. בחו'ל עולם ההלוואות מתנהל אחרת וכך גם שוק הנדל"ן.

ניקח לדוגמא את השוק בארצות הברית שבו יש המון מוצרים שלא קימים בישראל וגם האחריות של לוקח המשכנתא היא שונה בין הארצות.

מספר הבדלים מאוד משמעותיים בין המשכנתאות בארץ למשכנתאות בארצות הברית :

א. עמלת פרעון מוקדם - בישראל עדין אין חוק שאוסר על קנס פרעון מוקדם בעוד שבארצות הברית כיום אסור לקחת עמלת פרעון מוקדם, מלבד אולי במדינות מאוד מסויימות ביבשת.

ב. ערבות אישית - בעוד בישראל כל לוקח משכנתא מחוייב להלוואה באופן אישי בארצות הברית אין זה כך שמדובר על נכסים פרטיים ולא מסחריים ולכן כובד האחריות קטן בהרבה מבשוק האמריקאי.

ג. הבדלי מטבע - בארצות הברית, המשכנתאות צמודות למספר מדדים אך המטבע שבו משולמת ההלוואה היא דולר לעומת ישראל שהוא השקל מלבד הלוואות מסויימות ולכן יש לקחת גם את השיקול הזה בחשבון כשלוקחים הלוואה בארצות הברית.

מלבד זאת, אחת הסיבות שאני תמיד ממליץ לאדם לקחת את המשכנתא על הנכס בארץ בה קונה את הנכס, היא מהסיבה דווקא של הסיכון בלקחת הלוואה על נכס שמצוי במדינה אחרת בעוד ההלוואה נלקחת מהארץ וזה מייצר מצב שאין לנו את הייתרון שייש כאשר הבנק נותן את המשכנתא וכך אנו יודעים יותר על הבעיות הקיימות בנכס אם יש כאלו, כי אם הבנק לא יירצה לתת הלוואה כנראה גם אנחנו צריכים לשקול שוב אם לרכוש את הנכס אותו אנו מעוניינים לרכוש.

 
למידע נוסף או התייעצות ראשונית ללא כל התחייבות אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו בטלפון 03-5298779 

הכותב רושם את דעתו בלבד ומי שלוקח היצע ממאמר זה עושה זאת על דעת עצמו. אין הכתוב מחליף חוות דעת מקצועית ולכן מי שלוקח היצע מהכתוב לא יבוא לכותב או לעורך בטענות או מענות ולקוח את מלוא האחריות על עצמו. - ט.ל.ח.
 
כל הזכויות שמורות... | מספר רישיון משכנתא אמריקאי -1234545884
טלפון:  03-7313082  |   דוא"ל:  office@mashcantaonline.com  |  כתובת:  רחוב קרליבך 10, תל אביב 6473001